Новини

Українців хочуть радикально карати за зарплати в конвертах: чого чекати
Назад
Українців хочуть радикально карати за зарплати в конвертах: чого чекати

Сама людина не зацікавлена надавати цю інформацію, оскільки у неї одразу виникнуть податкові зобов'язання, у неї можуть скасувати вже оформлену субсидію. Тому сама на себе не буде наговорювати. Роботодавець теж буде це приховувати, щоб його не оштрафували Центр зайнятості та Держінспекція з питань праці за неналежне оформлення трудових відносин. Там штрафи більш ніж драконівські.

На думку адвоката Штокалова, гіпотетично доводити отримання зарплат у конверті дуже важко. Адвокат припустив, що розмір зарплати можна підтвердити шляхом аналізу реальних витрат людини.

Заправка, покупки в магазинах, оплата комунальних послуг — те, де вона розраховується банківською картою, треба зіставити з її офіційним доходом. Тоді Держпраці зможе зробити висновок, що реальний дохід саме такий, і до акту перевірки вписати саме цю суму — наприклад, не 5 тисяч, а 15.

Водночас адвокат припустив, що єдине джерело надійних доказів податкових зловживань — це або роботодавець, або працівник, "але якщо у них є хоча б частка здорового глузду, вони собі не робитимуть ведмежу послугу".

На думку адвоката Штокалова, найближчим часом ця система не запрацює, бо фіскальна служба знову перебуває у процедурі реорганізації. Як скласти систему обміну інформацією між ДФС, Пенсійним фондом, Мінсоцполітики та Держпраці — це дуже великий, просто непідйомний обсяг інформації, щоб зробити це в рамках розумного терміну півроку-рік.

https://www.obozrevatel.com/economics/business-and-finance/zarplata-v-konverte.htm

ПРИЗНАЧИТИ ЗУСТРІЧ ІЗ АДВОКАТОМ

Залиште заявку, ми зв'яжемось з Вами

Телефон:
Адрес:
01011, Україна, м. Київ,
вулиця Рибальська, 8