Новини

УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ ПРО ІДЕНТИФІКАЦІЮ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ НЕ ВИРІШИТЬ ПРОБЛЕМУ «МАСКИ-ШОУ»
Назад
УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ ПРО ІДЕНТИФІКАЦІЮ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ НЕ ВИРІШИТЬ ПРОБЛЕМУ «МАСКИ-ШОУ»

Ухвалення Верховною Радою закону про ідентифікацію поліцейських не вирішить проблему перевищення правоохоронцями повноважень під час обшуків.

Про це сказав в ефірі радіостанції Голос Столиці адвокат, правозахисник Єгор Штокалов.

Він зазначив, що така ініціатива лобіюється ще з 2013 року, коли «маски-шоу» були повсякденним явищем.  

«На жаль, на сьогоднішній день ідентифікація не посилюється і сьогоднішні ранкові події це підтверджують. Я говорю про обшуки в холдингу «Радіо Вести». Люди все одно заходять в масках і розпізнавальні знаки не присутні. Сумніваюся, що ініціатива про присвоєння «довічних» номерів знайде підтримку з точки зору практики, тому що номери вже вказуються на жетонах правоохоронців. А те, що вони будуть на касках, на бронежилетах намальовані - так можна поміняти жилет, віддати його іншому товаришеві по службі або елементарна людська плутанина може виникнути», - сказав Штокалов.

Він підкреслив, що до сих пір практикою правоохоронців є погроми обшукуваних приміщень, навіть якщо люди не перешкоджають обшуку.

«Як правило, зараз майже всі санкції на слідчі дії дає суд. Навіть якщо санкція дана вірно, всі підстави є, є питання по зловживанню правами і процесом в момент проведення слідчої дії. Наприклад, з тим же обшуком. Навіть якщо людина погоджується відкрити двері і добровільно видати всі речі, йому все одно вибивають всі вікна, ламають двері, заходять, кладуть всіх в підлогу і трощать все приміщення», - зазначив правозахисник.

Причиною такого стану справ він бачить в тому, що невідомо, хто відповідає за такі операції.

«Проблема криється зовсім в іншому. Повинна бути відповідальна особа за кожний підрозділ. Тобто, обшук можливо проводити в масках, але має бути розуміння, хто відповідальний. У разі виникнення проблем відповідає керівник групи, яка проводила операцію, персонально. Підлеглі виконують його наказ, по суті. Така відповідальність ніби і є, але практика її ще жодного разу не бачила», - сказав Штокалов.

Голос Столицы: https://gs.fm/opinion/20180208/6854893.html

© Фото: facebook.com/kalnysh

ПРИЗНАЧИТИ ЗУСТРІЧ ІЗ АДВОКАТОМ

Залиште заявку, ми зв'яжемось з Вами

Телефон:
Адрес:
01011, Україна, м. Київ,
вулиця Рибальська, 8